Yılın Genç İş Adamı

 
HAG İNŞAAT

Yılın Genç İş Adamı Ödülü Şirketimizin CEO’su Halit Güven’e verildi!

Türkiye Altın marka Ödülleri 17 Aralık 2018 Pazartesi günü sahiplerini buldu. İstanbul Marka ve Kariyer Zirvesi etkinliklerinde sahiplerini bulan ödüllerde firmamızın yönetim kurulu başkanı Halit Güven de en genç iş adamı ödülüne layık görüldü.

Almanya’da vergi mükellefiyeti sıralamasında yüzde beşlik dilime giren ve Avrupa’nın en değerli 50 firma arasında olan Einsamobil’in kuruluşlarından olan HAG İnşaat kısa sürede Türkiye’deki yatırımlarının da sonuçlarını almaya başladı. Yılın Genç İş Adamı ödülünü firmamızın CEO’su Halit Güven Tümkiad Genel Başkanı Nihat Tanrıkulu’ndan aldı. Güven ödül töreninde yaptığı konuşmasında, “Umarım 2019 yılı hepimiz için daha güzel bir yıl olur. Bu ödülü bize layık gören herkese teşekkür ediyorum,” dedi.

Ödül töreninin ardından mikrofonlara konuşan HAG İnşaat CEO’su Halit Güven, “Altın marka ödülünü bize layık görenlere çok teşekkür ederim. 34 yaşındayım. Normalde Almanya’da telekomünikasyon firmamız var. Bununla birlikte ülkemize de büyük yatırımlar yapıyoruz. Tarım, Akaryakıt, İnşaat, Hızlı Tüketim, Otomotiv alanlarında yatırımlarımız var. 2018 yılını bütün olumsuzluklara rağmen güzel kapattık. Bizim için iyi geçti. İnşallah 2019 hepimiz için daha güzel bir sene olur.” dedi.

Öz sermayemizle vatanımıza faydalı olmaya devam edeceğiz!

HAG İnşaat'ın yatırımlarından ayrıntılı olarak bahseden Halit Güven, “Otomotiv alanında ikinci el üst segment araba alım satımı yapıyoruz. Tarımda Burdur’un Beşkavak Köyünde 700 dönüm kıraç toprağa 40000 badem fidanı diktik. İnşaatta şu anda üç bölgede kendimize ait arazilerde ve kendi öz sermayemizle inşatlarımız devam ediyor. Hızlı tüketimde de dünyanın tozdan arındırılmış tek çayı olan, Almanya’nın en büyük çay firması Mevlana Seylan Çayı ile bir ortaklık yaptık. Şu anda Mevlana Çayı Türkiye’ye getiriyoruz. Durmak yok yola devam diyerek durmadan yatırımlarımıza devam ediyoruz. Üstelik en önemli özelliğimiz olan kendi öz sermayemizle yatırımlarımıza devam ediyoruz. Almanya’daki gücümüzü kullanarak vatanımıza faydalı olmaya çalışıyoruz.” İfadelerini kullandı.